PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO LEXUSA W 7. RUNDZIE SERII SUPER GT. LEXUS LC500 ZDOBYWA CAŁE PODIUM

• Pierwsze zwycięstwo Lexusa LC500 #1 w tym sezonie Autobacs Super GT. Wyścig na torze Autopolis International Racing Course w klasie GT500 wygrali Ryo Hirakawa i Nick Cassidy z zespołu KeePer TOM'S
  • Drugie miejsce na podium zajął Lexus LC500 #36, prowadzony przez Kazuki Nakajimę i Yuhi Sekiguchi z zespołu au TOM's
  • Na trzecim miejscu znaleźli się Yuji Kunimoto i Kenta Yamashita za kierownicą Lexusa LC500 #19 teamu WedsSport ADVAN
  • RC F GT3 #96 zespołu K-tunes wygrał drugi wyścig w tym sezonie w klasie GT300. Auto poprowadzili Morio Nitta i Yuichi Nakayama

Autopolis 300km to 7. runda serii Autobacs Super GT 2018. Wyścig rozegrany na torze Autopolis a prefekturze Oita w Japonii przyniósł Lexusowi spektakularne zwycięstwo. W klasie GT500 Lexusy LC500 zajęły całe podium, natomiast w klasie GT300 pierwsze miejsce zdobył RC F GT3 zespołu K-tunes.

W klasie GT500 zwyciężyli Ryo Hirakawa i Nick Cassidy z zespołu KeePer TOM'S, którzy systematycznie budowali swoją pozycję, startując z 5. miejsca aż po miejsce lidera pod koniec wyścigu. Duet prowadzący Lexusa LC500 nr 1 wywalczył w ten sposób swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie i znalazł się na drugim miejscu w klasyfikacji kierowców. Dystans 300 km pokonali w 1 h 56 min 02,296 s.

Powód do świętowania mają także zespoły au TOM's i WedsSport ADVAN. Kazuki Nakajima i Yuhi Sekiguchi prowadzący Lexusa LC500 nr 36 zajęli drugie miejsce, tracąc 0,436 s do zwycięzców. Yuji Kunimoto i Kenta Yamashita, kierowcy Lexusa LC500 nr 19, stanęli na trzecim podium ze stratą 12,614 s. Czwarte miejsce także zajął Lexus LC500. Auto poprowadzili Yuji Tachikawa i Hiroaki Ishiura z teamu ZENT CERUMO.

W klasie GT300 wygrali Morio Nitta i Yuichi Nakayama, kierowcy RCF GT3 z K-tunes. Samochód nr 96 wystartował z 10. pozycji i dzięki inteligentnej strategii pokonał wszystkich rywali.

Ryo HIRAKAWA prowadzący Lexusa LC500 nr 1 z KeePer TOM'S powiedział:

„Po pewnym rozczarowaniu w kwalifikacjach, w których rywale zmonopolizowali pierwsze trzy pozycje, nie spodziewaliśmy się wygranej. Dziękujemy za wsparcie Toyota Racing Development i producenta opon. Zespół TOM’S zajął pierwsze i drugie miejsce dzięki wsparciu wszystkich zaangażowanych osób i optymalnym decyzjom w kwestii momentów zjazdów do pit stopów. Na ostatnim etapie udało mi się wyminąć rywali, potem prześcignąć LC500 nr 36 i wygrać. Cieszymy się, że jesteśmy w grze w walce o mistrzostwo, ale musimy być ostrożni. Zarówno w kwalifikacjach, jak i w poprzednich rundach nasi rywale pokazali bardzo dobrą formę. Zatem jeśli wystartują przed nami, czeka nas trudny wyścig. W finałowej rundzie skupimy się na samochodzie nr 100 i postaramy się dojechać do mety przed nimi. Nasz samochód dobrze sobie radzi na torze Montegi, więc mam nadzieję, że czeka nas pewna jazda”.